KAM NA VÝLET / Agroturistika, farmy

Lesopark Prašivice.
Vydejte se do lesoparku Prašivice, kde se vaše děti vyřádí na želvě, drakovi či žábě
Lesopark Prašivice. 
Autor / zdroj foto: Wikipedie

Lesopark Prašivice s kamennými zvířaty / Nalžovské Hory

Vydejte se do lesoparku Prašivice, kde se vaše děti vyřádí na skalních útvarech upravených do podoby zvířat. Najdete tady tak želvu, draka či žábu. Zajímavě působí umělá zřícenina - kopie rodového irského hradu Ballymotte. Patřičnou romantiku tomuto místu dodávají jezírka a altán.

V roce 1769 se Nalžovy staly majetkem rodu Taaffů. Ti v nedalekém lese Prašivici vytvořili řadu romantických objektů s jezírky a altánem.

Zajímavě působí umělá zřícenina - kopie rodového irského hradu Ballymotte. Některé skalní útvary byly upraveny a domalovány do podoby zvířat (želva, drak, žába). Patrné jsou i rozpadlé zbytky dalších kamenných zvířat.
Podle vzpomínek pamětníků byl v "pohádkovém" lese mezi hradem altánkem čáp, dřevěné muchomůrky a trpaslíci. Altánek je v současné době v havarijním stavu.

Taaffové zastávali významné funkce u vídeňského dvora. Ludvík Taaffe byl prvním prezidentem soudního dvora a ministrem prací, Eduard Taaffe byl celkem šest let předsedou rakouské vlády. 


Jak se dostanete na místo: z centra Nalžovských Hor po modré turistické trase (přibližně 2 km). Případně je možné se k lesu zhruba jeden kilometr přiblížit autem.

Autor / zdroj: -red -

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.