KAM NA VÝLET / Muzea a skanzeny

Muzeum historických motocyklů v Železné Rudě.
V Muzeu historických motocyklů v Železné Rudě uvidíte světové exponáty
Muzeum historických motocyklů v Železné Rudě.  
Autor / zdroj foto: historicke-moto.cz

Muzeum historických motocyklů Železná Ruda / Železná Ruda

V Muzeu historických motocyklů v Železné Rudě je k vidění unikátní motocykl Gőrner Klatovy z roku 1921, řemenový Tyler z roku 1919 či první vyráběný automobil Škoda na dřevěných loukoťových kolech. Expozice se každý rok doplňuje a rozšiřuje.

Expozice v Železné Rudě obsahuje jak kolekci historických motocyklů a jízdních kol, tak i několik historických automobilů. Návštěvník zde může najít světové unikáty, které se dochovaly často v jediném kuse či pouze v několika málo exemplářích. K vidění jsou zde např. unikátní motocykl Gőrner Klatovy z roku 1921, řemenový Tyler z roku 1919, první vyráběný automobil Škoda na dřevěných loukoťových kolech a mnoho dalších. Expozice se každý rok doplňuje a rozšiřuje. V pravém křídle zámečku se nachází expozice o historii lyžování na Šumavě a v severním křídle je otevřena výstava Český kráter.

Objekt loveckého zámečku patří mezi nejstarší dochované stavby v centrální části Šumavy. Byl založen kolem roku 1690 hrabětem Jindřichem z Nothaftu. V roce 1989 jen zázrakem unikl demolici, neboť byl zbořen zámek Debrník a pro zámek v Železné Rudě již byl připraven demoliční výměr. V roce 2004 a 2005 proběhla celková rekonstrukce totálně zničeného objektu a nyní zámeček slouží pro kulturní účely. Železná Ruda je se svými lyžařskými areály významným centrem zimních sportů.


Otevírací doba:
letní sezona:
květen: sobota, neděle – 9.30-12.00; 12.30-17.00 
červen-září: denně – 9.30-12.00; 12.30-17.00

Zimní sezona:
středa – 10.00-12.00; 12.30-16.30

Mimo uvedené termíny jsou v Železné Rudě schopni pro skupiny nad 10 osob otevřít kdykoliv po předchozí objednávce. Pro školní výpravy a zájezdy je doporučeno objednat se vždycky předem.

Autor / zdroj: -red -

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.