KAM NA VÝLET / Muzea a skanzeny

Nejmenší návštěvníky Vlastivědného muzea Dr. Hostaše v Klatovech zaujme výstava hraček a loutek
 
Autor / zdroj foto: Vlastivědné muzeum Dr. Hostaše v Klatovech

Vlastivědné muzeum Dr. Hostaše v Klatovech / Klatovy IV.

Vlastivědné muzeum Dr. Hostaše v Klatovech bylo založeno v roce 1882. Návštěvníky nejvíce zaujme soukromá sbírka starožitností Františka Junga.

Muzeum dětem
Čeká na vás výstava hraček a loutek ze sbírek Vlastivědného muzea Dr. Hostaše v Klatovech. Vystavené loutky jsou z fundusu Čeňka Celestýna v Freienfeldu (1839–1895), nejvýznamnějšího klatovského loutkáře, který se zde narodil. Kolekce je neúplná, některé loutky byly zapůjčeny do Muzea loutek v Plzni. Dále zde malí návštěvníci uvidí postavičky řezané J. Švárou kolem roku 1950, které muzeu daroval v roce 1976 Pionýrský dům v Klatovech a také loutky z loutkářského kroužku léčebny v Běhařově se kterými se dříve hrálo v Měšťanské besedě v Klatovech.

Věci všední, přesto neobyčejné
Výstava z nejrozsáhlejších sbírkových souborů, které klatovskému muzeu v průběhu jeho existence věnovali darem či za symbolickou hodnotu soukromí sběratelé, vlastivědně zanícení jednotlivci a regionální patrioti ve druhé části expozičního sálu.

Zakladatelé moderní regionální historie
Seznamte se s počátky městského muzea v Klatovech. Jsou zde vystaveny první sbírkové předměty, které město získalo nákupem pozůstalosti po Fr. Jungovi, snímky z nejstarších expozic a to jak na radnici, v bývalém dominikánském klášteru, tak z první expozice ve stávající budově muzea. Kromě nejstarších sbírek je ve výstavě formou osobních medailonků představena první generace klatovských muzejníků a regionálních historiografů, kteří začali jako první detailně zpracovávat dějiny Klatov a okolí. Jedná se nejen o historiky, ale i o další historické vědecké disciplíny, např. archeologii, etnografii či genealogii.


Více informací včetně aktuálních akcí, provozní doby a cen vstupného najdete na webu muzea.

Autor / zdroj: -red-

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.